Bonus Card limitim


  • Paylaş Pinterest

Bonus_card_1Dün, bilgisayar almaya çalışırken limitimin yeterli olmadığını farkettim. Ve 2 yıldır aynı seviyede olan kredi kartımın limitini artırmak üzere Garanti Bankası’na başvurdum. Maaş bordrom ile. (Yeni kanuna göre bankalar kredi kartı limitini otomatik olarak artırmıyorlar)

Reddedildim. Reddedilmek problem değil ama reddediliş tarzım:

– Kriterleri karşılamıyorsunuz. Bir sürü kriter var, maaşınız, ödeme şekliniz (ve söylemedikleri bir sürü kriter)
– Ne kriteri? Maaş bordrom var elinizde. Limitimi sık sık dolduruyorum ve ödemelerimi düzenli ödüyorum. Eskiden beri BonusCard müşterisiyim. Eski Garanti çalışanıyım….
– Başka kriterler de var.
– Reddedilebilirim ok ama nedenini bilmek istiyorum. "Limitiniz maaşınızdan yukarıda olamaz" deyin ama bana açıklama yapın.
– Burada sadece limiti yeterli yazıyor.
– Harika cevap! ama buna kim, nasıl karar veriyor. Yetmiyor işte.

Son cümleyi telefonu kapattıktan sonra kendime söyledim ve arkasından mesaj attım haklı müşteri hattına, bunu sitemde yazacağım mantıklı açıklama yapın bana diye.

Sonra tekrar arayıp, az önce yazdığımı tekrar ediyorum telefonda. Konuştuğum bayan: "Böyle tehditlerle bir yere varamazsınız" diyor. ?? Bir şey elde edemeyeceğimi anlayıp kapatıyorum.??

Her şey basit bir açıklama için. Nedenini öğrenmeye hakkım olduğuna inandığım bir açıklama için.

Müşterinin sesi: Beni reddedeceksen, bana mantıklı bir açıklama borçlusun. Mantıklı bir açıklama yapsan da belki sinirlenirim ama mantıksız bir açıklama yaparsan…

[Farketing notu]: Müşteri şikayetlerinin daha büyük sıkıntıya dönmesinin nedeni çoğu zaman haklı veya haksız olmak değil, doğru ve/veya dürüst açıklamama yapmamaktır.

Farketing e-posta listesine kayıt olun

Farketing yazılarından haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

E-postanızı kimseyle paylaşmam ve asla 'spam' yapmam.