Farketing hakkında


Aslında Farketing, yazdığım bir yazıya yapılmış bir yorumla ilgili: “Tüm dünyada böyle olduğu gibi burada da böyle olmalı.” Oysa:

Fark yaratanlarda olan ortak özellik, ortak bir özelliklerinin olmamasıdır.

Başarılı olmak için farklılık bir gereklilik. Tabii ki, tek başına ‘farklı olmak’ bir şey ifade etmiyor. Bu yüzden farketing.com’da farklıyı değil, fark yaratanı, yaratırken de bir değer oluşturabilen fikirleri yazmaya çalışıyorum.

Ben kimim?

Ben Can Turanlı. Danone, Nielsen, Garanti Bankası, Turkcell ve eBay’de (GittiGidiyor)  çeşitli satış, pazarlama ve iş geliştirme pozisyonlarında çalıştım.

Markapon isimli Türkiye’nin önde gelen e-ticaret sitelerinden birisini kurdum, büyüttüm ve yönettim. Mayıs 2012’de tüm hisselerimi ortaklarıma satıp, şirket yönetiminden de ayrıldım.

Yoyo isimli Türkiye’nin ilk ve en büyük araç paylaşım şirketini 2 arkadaşımla kurdum. Daha sonra hisselerimi yatırımcılara ve o zamanki ortaklarıma satıp şirketten ayrıldım.

2013 yılında bu sefer farklı 2 arkadaşımla Sopsy‘yi ve Zet‘i kurdum.

Sopsy’de isteyen herkesin kolayca, aynı Facebook’ta fotoğraf paylaşıyor gibi, kendi adıyla, kendi markasıyla e-ticaret sitesi sahibi olmasını sağlamaya çalışıyoruz. Eticaret sitem olsun diyorsanız, Sopsy’ye mutlaka gözatmanızı öneririm: www.sopsy.com,

Eğer tasarım ürünleri, heryerde bulamaycağınız özgün tasarımlar ilginizi çekiyorsa da, Zet‘e bakmanızı öneriyorum. Türkiye’deki yetenekli tasarımcıların, sanatçıların, zanaatkarların sokakta dahi zor bulacağınız özel ürünlerini Zet‘te bulabilirsiniz. Şimdilik (2014 Ocak), 20binden fazla ürün ve 350’den fazla özgün tasarımcının ürününe ulaşabilirsiniz.

Kim olduğum ve şimdiye kadar neler yaptığımla ilgili kronolojik bilgiye, linkedin sayfamdan ulaşabilirsiniz.

Farketing’e dönersek, çalışırken, okurken ve yaşarken etrafımı gözlemlemeye ve daha iyi anlamaya çalışıyorum. Gözlemlerimi, tespitlerimi, değerli bulduğum fikirleri veya hoşuma giden herhangi bir şeyi Farketing’de paylaşıyorum.

İlgilendiğiniz için teşekkürler,
Can Turanlı

Farketing e-posta listesine kayıt olun

Farketing yazılarından haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

E-postanızı kimseyle paylaşmam ve asla 'spam' yapmam.