Parayı kimin ödediğinin önemi yok


  • Share on Pinterest

1.5 yıl önce eşimle beraber Modoka’ya yatak takımı almak için gittik. Aklımda açık renk bir takım almak vardı. Fakat daha çok koyu renk bir yatak takımlarına baktık. Nedeni, eşim Pınar’ın koyu renk istiyor olmasıydı.

Mağazları gezerken, aradığımız koyu renk takımı Ege Mobilya diye bir mağazada bulduk. Dükkan sahibi mobilya ve diğer detaylarını öğrenmek için bana sorular sormaya başladı. Ben de tabi ki Pınar’a. Ben her soruyu ona tekrar sordum.

Sonuçta istediğimize kavuştuk, koyu renkli mobilyalarımızı alıp ayrıldık. Fakat şimdi düşündüğümde, dükkan sahibi bana sorular yöneltirken neden ikimizden birinin "Yeter artık, görmüyor musun ya da bilmiyor musun bu tip kararları erkekler değil kadınlar verir" demediğini merak ediyorum.

Pazarlamacıların ya da satışçıların bunu artık öğrenmeleri gerekiyor. Kadınlar pazarın önemli bir kısmını temsil ediyorlar, belki de en önemli kısmını.

Mobilya, beyaz eşya, araba pazarı (arabayı kadına sat)… erkeklerin pazarı değil, KADINLARIN pazarı.

Hemen belirteyim: Ege Mobilya ürünü eksik getirdi, eksikleri sonradan söz verdiği gibi tamamlamadı, mobilyanın mekanik aksamında da sorunlar çıktı.

Farketing e-posta listesine kayıt olun

Farketing yazılarından haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

E-postanızı kimseyle paylaşmam ve asla 'spam' yapmam.