Farketing hakkında

Farketing hakkında


Farketing, bir yazıma gelmiş yorumla ilgili: “Tüm dünyada böyle olduğu gibi burada da böyle olmalı.” Oysa:

Fark yaratanların ortak özelliği, ortak özelliğinin olmamasıdır.

Ben Can Turanlı. Danone, Nielsen, Garanti Bankası, Turkcell ve eBay’de (GittiGidiyor) çeşitli satış, pazarlama ve iş geliştirme pozisyonlarında çalıştım. “Seri girşimciyim” demeyi seviyorum. 10 yıl içinde, Buzla, Markapon, Yoyo, Sopsy, Zet ve 33… ‘ü kurdum ve yönettim.  Bu şirketlere şimdiye kadar 1.5 milyon dolara yakın yatırım aldım. 2’sinden ‘exit’ ettim.

‘Exit’, girişim dünyasının jargonu, para alıp şirketten ayrılmak demek. Bazen 100 milyon dolar kazanıyorsunuz, bazen ise üç kuruş.

Girişim dünyasındaki insanlar ‘exit’ kelimesini duyunca hemen akıllarına milyonlar gelir. Öte yandan, benim ‘exit’ler ancak bir ev parası yapar. Öyle Nişantaşı’nda filan bir ev de değil. Şişli’de arka sokakta 2 odalı mütevazı bir ev…

Şu anda ise 33.fit ve sopsy.com ile uğraşıyorum.

33’te isteyen herkesin, iyi eğitmenlerle ders yapabilmelerini sağlıyoruz. Ücretsiz veya ücretli online spor derslerine katılabiliyorsunuz. Sporu herkes için ulaşılabilir yapma fikri beni çok heyecanlandırıyor. Lütfen vaktiniz varsa ziyaret edin ve varsa yorumunuz lütfen benimle paylaşın. www.33.fit

Sopsy‘de ise isteyen herkesin ücretsiz olarak kendi e-ticaret sitesini kurmasını ve anında satış yapmaya başlayabilmesini sağlıyoruz. Binlerce insan, Sopsy üzerinden geçimini sağlıyor.

Kronolojik olarak neler yaptığıma bakmak isterseniz, linkedin‘ hesabıma göz atabilirsiniz.

Farketing’e dönersek, yaptıklarımdan, okuduklarımdan ve etrafımdaki insanlardan çok şey öğrendim. Öğrenmeye de devam ediyorum. Buradaki yazılar, sonradan başladığım çeşitli kişilerle yaptığım sohbetler dışında, temel olarak kendime not olarak aldığım fikirlerden oluşuyor.

İlgilendiğiniz için teşekkürler.

Eğer okuduklarınız hoşunuza giderse, aşağıdan e-posta listesine kaydolup, yeni yazılardan e-posta ile haberdar olabilirsiniz.

*Sitedeki fotoğraflar aksi belirtilmedikçe bana ait.

Farketing e-posta listesine kayıt olun

Farketing yazılarından haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

E-postanızı kimseyle paylaşmam ve asla 'spam' yapmam.