2008’in başarılı girişimcisine sorun


  • Share on Pinterest

2008’in en başarılı girişimcilerinden birisine sorularınızı sorun
Eskiden 1 kişi haberi üretir (gazeteci) herkes okurdu. Hatta "okuyucular" diye çok sık kullandığımız bir kelime vardı eskiden.

Artık okuyucular değil, paylaşanlar, yaratanlar var. Hoşgeldin yeni habercilik anlayışı.

Buzla.com projemi biliyorsunuz (sosyal haber komunitesi) uzun zamandır üzerinde çalışıyorum. Şimdi Buzla Sohbetler isimli yeni bölümümüzle, yeni haber anlayışına bir adım daha yaklaşıyoruz. Çeşitli insanları ağırlayacağımız bu sohbetlerdeki gündemi ben veya bir kişi değil, katılan tüm Buzla.com üyeleri belirleyecek.

İlk sohbetimizin farketing takipçilerinin (okuyucuları demeyeyim artık) ilgisini çekeceğini düşünüyorum. Sohbet, pazarlama, İnternet ve iş dünyasının yakından takip ettiği bir girişimciyle olacak. 2008’in en başarılı İnternet girişimlerinden birisi olarak adlandırılan FriendFeed’in kurucularından olan Bret Taylor.

Friendfeed_banner

Bret Taylor Hakkında kısa bir bilgi

Eski 3 Google çalışanı ile FriendFeed’i kurmadan önce, Google’da çalışan Bret Taylor, içlerinde Google Maps, Google Local gibi ürünlerin bulunduğu 25’in üzerinde ürünü başarıyla lanse etti. ‘Crawling’ ve endeksleme altyapısı üzerine de çalışmış olan Bret, 2006 yılında Google'ın kurucuları tarafından çalışanlara verilen en yüksek takdir sayılan ‘The Founders Award’a layık görüldü.

Bret'e girişimcilik, İnternet, pazarlama, İnternet'te marka olma, gibi ilgilendiğiniz her konuda soru sorabilirsiniz.

Bret Taylor’a soru sormak veya sorulacak soruların belirlenmesine katkıda bulunmak için tıklayın.

Farketing e-posta listesine kayıt olun

Farketing yazılarından haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

E-postanızı kimseyle paylaşmam ve asla 'spam' yapmam.