Ürünü kullandır


  • Share on Pinterest

3M firmasının buluş niteliğinde ürünü ‘Post it’ ürünüyle ilgili güzel bir hikaye vardır: Ürün ilk başta anlaşılmadığından başarılı olamamış. Bunun üzerine, 3M pazarlama ve satış ekibi farklı bir strateji geliştirerek, ürünü, kullanma potansiyeli yüksek bir gruba, şirket sekreterlerine göndermişler. Sekreterler, ürünün faydasını anlayıp, kullanmaya başlayınca, ‘Post it’ kısa zamanda herkesin kullandığı bir ürün haline gelmiş.

Bu yöntemden, Onur Air, Atlas Jet gibi yeni hava yolu işletmeleri de yararlanabilir. Her ne kadar bu firmalar, ‘ucuz’ stratejileriyle bir kitleyi çekmeyi başarmış olsalar da, büyük potansiyele sahip olan bir çok firmanın iş seyahatlerinde ilk tercihi hala THY. Halbuki, hava yolları işletmeleri sekreterlere (bir şekilde) uçaklarını kullandırmış olsalar, sekreterler bu hava yollarını daha sık tercih ediyor duruma gelebilirler. Tabi ki, sekreterlerin seyahatten memnun kalmaları şartıyla.

Yöntem: Ürünü kullandır, ürün gerçekten iyiyse, reklamı, ürünü kullananlar senin yerine yapar. Reklamı, bir ürünü kullanıp, memnun kalan bir kişiden daha iyi kim yapabilir ki?

Farketing e-posta listesine kayıt olun

Farketing yazılarından haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

E-postanızı kimseyle paylaşmam ve asla 'spam' yapmam.