Anneniz gibi mi gazete okuyorsunuz?


  • Share on Pinterest

778122_71927261

Habere göre, Fransa, zor durumdaki gazetelerini kurtarmak için 18 yaşındaki gençlere bir yıl seçecekleri gazeteleri ücretsiz olarak vermeyi (devlet finanse ediyor) de kapsayan bir kurtarma paket çıkarıyor.

Gazete alışkanlığı genç yaşta başlar mantığıyla yapılmış çalışma, 'aptal medya'nın, aptal isteklerinin Fransa hükümeti tarafından kabul edilmiş olduğunu gösteriyor.

Gençleri gazete okumaya alıştırmak için, seçecekleri gazeteleri onlara 1 yıl boyunca ücretsiz vermek? Aptal kelimesini fazla kullandım, biliyorum ama daha aptal bir fikir olabilir mi?

İlk bakışta mantıklı görünen iyi niyetli bu fikir, gençleri, sosyal medyanın nasıl medya kavramını değiştirdiğini anlamayanlara göre.

Jeff Jarvis'in sıklıkla dile getirdiği gibi, gazetelerin kurtulması yazılı basına değil, İnternet'e, yeni alışkanlıklara, sosyal medyaya yatırım yapmakla alakalı. Yoksa, gençler friendfeed'de, twitter'da, facebook'da ve diğer sosyal medya sitelerinde dolaşıp, dünyadan haberdar olurken, onlardan anneleri gibi gazete okumalarını bekliyorsanız, yanlış bir şey yapıyor olmalısınız.

[Farketing notu]: Golü topun peşinde koşan değil, topun gideceği yere koşan atar.

Farketing e-posta listesine kayıt olun

Farketing yazılarından haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

E-postanızı kimseyle paylaşmam ve asla 'spam' yapmam.