Dedeman ve RCI ile ilgili yazı kaldırılmıştır.


  • Share on Pinterest

Dedeman ile ilgili yazdığım "Dedeman ve RCI sahtekarlığı" isimli yazım, Şişli 1.Sulh Ceza Mahmkemesi kararıyla, yayından kaldırılmıştır.

Yazıda, Dedeman ve RCI ile ilgili birebir yaşadıklarımı paylaşmıştım fakat mahkeme ekte örneği de bulunan pdf dosya, aşağıda özeti bulunan mahkeme kararıyla yazının kaldırtılmasına karar vermiştir.

Tezkip İsteyen: DEDEMAN TURİZM YÖNETİMİ A.Ş.
Vekili: Av. ŞENGÜL DELİACITAN

Gereği düşünüldü:

www.cant1.sg-host.com adlı internet sitesinde yer alan 01/07/2009 tarihli "Dedeman ve RCI Sahtekarlığı" başlığının ve "Not: Henüz Dedeman'a veya RcI'a telefonla ulaşıp, ne bu rezalet deyip hesap soramadık. Görünüşe göre, kalkıp gitmek gerekiyor. Bunun yerine, yazı yazıp başkalarını uyarmak, en azından bir grup insana Dedeman'ın sahtekar olduğunu anlatmak daha kolay geliyor. Yaşasın İnternet." şeklindeki yazıların içeriği göz önüne alındığında haber niteliğinde olmadığı eleştiri sınırını aştığı ve tüzel kişiliğin haklarını zedeler nitelikte bulunduğu netice ve kanaatine varılmıştır.

Hüküm: Yukarıdaki yazılı geçrekçeye göre;

5651 S.Y. 9 mad. gereğince www.cant1.sg-host.com isimli sitesinde yer alan 01/07/2009 tarihli "Dedeman ve RCI sahtekarlığı" başlığının ve "Not: Henüz Dedeman'a veya RCI'a telefonla ulaşıp, ne b urezalet deyip hesap soramadık. Görünüşe göre, kalkıp gitmek gerekiyor. Bunun yerine, yazı yazıp başkalarını uyarmak, en azından bir grup insana Dedeman'ın sahtekar olduğunu anlatmak daha kolay geliyor. Yaşasın İnternet" şeklindenki içeriğin YAYINDAN ÇIKARILMASINA.

Dilekçe ekinde tekzip metni bulunmadığından bu konuda karar verilmesine rağmen yer olmadığına, Kararın….

Dedeman ve RCI'la ilgili yazının çıkarılma kararının orjinali: Dedeman ve rci (pdf formatında)

Dedeman ve RCI ile ilgili yazılan yazıda geçen negatif ve pozitif toplam 117 yorum da aynı nedenle silinmiştir.

Farketing e-posta listesine kayıt olun

Farketing yazılarından haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

E-postanızı kimseyle paylaşmam ve asla 'spam' yapmam.