Geleceğin müzik dükkanları


  • Share on Pinterest

Musikodasi_4 MP3 varken, CD veya kaseti dükkandan kim alır? Çoğunluk müziği mp3 oynatıcılardan dinlemeye başlarken?

Gelecekte belki aynı plakta olduğu gibi CD’ler moda olabilir, DJ’ler hala CD’lerden müzik çalıyor olabilirler… Fakat müzik CD’leri satan bir müzik dükkanı açmak uzun vadede çok da akıllı bir fikir değil gibi, ne dersiniz? Zor olan ise bir çok müzik dükkanının şimdiye kadar para kazandıran işi geride bırakıp yeni şey denemek zorunda kalacak olmaları.

Dükkanlar tamamen yok olmayacak belki ama ayakta kalmaları için şekil değiştirecekleri kesin. İşte yeni müzik dükkanları nasıl olabilir, tamamen uydurma bir fikir.

Müzik odası.

Konsept
Burada özel tasarlanmış bilgisayarlarda, kulaklıklarla, rahat koltuklarda istediğiniz her müziği ücretsiz olarak dinleyebilir, bir şeyler içip, bir şeyler yiyebilirsiniz. (Starbucks benzerini yapıyor.)

Gelişmeleri kabullen
Sadece müziği dinlemezsiniz, yanınızda oturan veya diğer arkadaşlarınızla (İnternet üzerinden) beğendiklerinizi paylaşabilirsiniz. Sonra bir Müzik Odası’ndan veya İnternet’ten müzikodasi.com sitesine girip, istediğiniz müzikleri satınalabilirsiniz.

Uzmanlaş
Müzik konusunda çok bilgili insanlar çalışır burada. Müzik konusunda uzmanlar gelip, kısa seminerler verir, Müzik Odası’nda. Seminerleri ve uzmanların her ay farklı temalardaki görüşlerini burada veya İnternet sitemizden ücretsiz olarak okuyabilrisiniz.

Müzik Odası, iyi müziği paylaşmak içindir. Müzik Odasının mekanlarındaki içecekler veya sunulan yemekler sadece müzik dinlerken dikkatinizin dağılmaması için ve daha çok keyif almanız için vardır.

Uzatıp bir çok fikri burada anlatabilirim. Eğlenceli. Kısaca anlatmak istediğim. Teknoloji bizi yok etmek için değil, bize hizmet etmek için var. Ona karşı değil, onun yanında durmalıyız. Teknolojiyi kabullenip, ondan faydalanınca…

Az önce yazdıklarımı okuyunca hala hoşuma giden, farketing’e ilk yazdığım fikirlerden "Dans etmeyen giremez"i tekrar hatırladım.

[Not]: Yukarıdaki kartviziti, zevk olsun diye hazır bir siteden indirip, üzerindekileri değiştirdim (adres) Aynı Müzik Odası fikri gibi üzerindeki her şey uydurmadır.

Farketing e-posta listesine kayıt olun

Farketing yazılarından haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

E-postanızı kimseyle paylaşmam ve asla 'spam' yapmam.