Güç verilmez alınır


  • Share on Pinterest

bar

Kabul etmek lazım başlık o kadar da gerçek değil. Bazıları bir şekilde önde başlıyor. Yine de, ağlayıp söylenmek için yeterli değil, elimizde yeterince 0’dan başlayıp fark yaratabilmiş başarı örneği var.

Özgeçmiş yazıp bir şirkete göndermek ve sonra da neden beni çağırmıyorlar diye hayıflanmak… Arka masadaki çocuklar bundan yakınıyordu geçen akşam. 10 tane yere göndermiş kimse onu aramamış. İlk defa duymuyorum bu hikayeyi veya benzerlerini.

Bu tavır, beklenti şuna benziyor: Kız tavlamak için bir bara giriyoruz ve kızların bize gelmesini bekliyoruz

Hey! kızlarla çıkmak için bara gitmek de yeterli değil. Orada olmaktan veya olayların çevremizde dönmesini beklemek sadece egomuzun büyüklüğü ile ilgili. Başarmak için kendimizi yola, hayata atıp, harekete geçmeliyiz. Yakışıklı isek evet hayat daha kolay ama yine de egomuzu yenip harekete geçmeli ve reddedilmeye hazır olmalıyız. Olmalıyız ki bir sonraki denemeye bir an önce geçebilelim.

İşe girmek, terfi etmek, yeni fikirleri denemek, girişimcilik, pazarlama, müşteri memnuniyeti, hepsinde başarılı olmak için bir yerde olmak değil bir şeyler yapmak gerekiyor. Televizyona çıktınız diye başarılı olmayı bekleyemezsiniz, cv’nizi gönderdiniz diye size iş teklif etmelerini bekleyemezsiniz, sosyal medyada olduğunuz için müşteri memnuniyetinin artmasını bekleyemezsiniz, bir iş kurdunuz diye…

[Farketing notu]: Başarmak için doğru yerde olmak yeterli değil, doğru şeyleri de yapmalısınız.

Farketing e-posta listesine kayıt olun

Farketing yazılarından haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

E-postanızı kimseyle paylaşmam ve asla 'spam' yapmam.