Hediye ile müşteriler bağlanmak


  • Share on Pinterest

Habere göre, Wall Mart, Bruce Springsteen ile anlaşmış, yeni albümü sadece Wall Mart mağazalarında satılacakmış.

Albüm satışından değil, albümü almaya gelenlere satacağı diğer ürünlerden kazanmak için.

Barnes&Nobles zamanında yaptığı promosyonla içinde Starbucks olan mağazalarında bedava kahve dağıtmıştı. Kahveler şüphesiz Barnes&Nobles için maliyetti fakat mağazaya girenlerin aldığı tek şey bedava kahve olmuyordu şüphesiz. Yanlış hatırlamıyorsam, satışlar promosyon döneminde 2 kattan çok artmıştı (kaynağını maalesef hatırlamıyorum).

Pazarlamacı olarak, hedeflediğimiz müşteri kitlesini içeri çekecek kampanyaları bulmak olmalı.

Arçelik bunu yıllardır iyi yapıyor. En ucuz en kötü (en az fonksiyonlu) ürününün reklamını yapıp, mağazasına gelenlere daha iyi ve pahalı ürünlerini satıyor.

Bir İnternet sitesinden bahsediyorsak, insanların ilgisini çekecek bir şeyler verip, gelenlerle temasta kalmanın bir yolunu bulmalıyız ki, onlarla sürekli konuşabilelim, onlar da bizi unutmayıp, ziyaret etmeye devam etsinler.

Formülleştirmek gerekirse:

Hediyeni bul
Değerli bir şeyi bedavaya veya olduğunun çok altında sun. Maddi bir teklif olmak zorunda değil, mağazanın içindeki bir çocuk parkı da bir çok anne baba için anlamlı bir hediye olabilir.

Değerini göster
Ne için gelmiş olursa olsun, gelen insanlara başka şeyler de sunduğunu göster. Sadece promosyonu tanıtıyor, öne çıkarıyorsan, promosyon sonrası yaptığının bir anlamı kalmayacaktır.

Bağlan
Ve genel kural: Kim gelirse gelsin, irtibatta kalmak için, ona bağlan. E-postasını, telefonunu alabileceğin neyi varsa, neyle ilgilendiğini kim olduğu bilgileriyle birlikte kaydet. Kaydet ki zamanı geldiğinde irtibata geçebilesin.

Farketing e-posta listesine kayıt olun

Farketing yazılarından haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

E-postanızı kimseyle paylaşmam ve asla 'spam' yapmam.