Korkunun kaybettirdikleri


  • Share on Pinterest

Amatör olarak fotoğrafçılığa başladığınız anda ilk makinanızı ve lensinizi alırsınız, eğer daha evvel almadıysanız. Lensiniz değerli olduğu için de fotoğrafı size öğreten eğitmenler, arkadaşlarınız, fotoğrafçılar hemen önüne koruyucu bir filtre almanızı önerirler. Lensler hassastır, çizildikleri anda tüm değerleri kaybolur. Oldukça mantıklı bir öneri.

Öte yandan, boyutu, ışığı alış şekli, teknik spekleri incelikle tasarlanmış bir lensin önüne aldığınız sıradan koruyucu bir filtreyi nasıl takabilirsiniz? Yeni öğrendim, iyi fotoğrafçılar koruyucu filtre kullanmıyorlar  lens kadar değerli filtreler kullanıyorlar. Neden mükkemmel bir lensi önüne taktığımız dandik bir camla bozalım. Bu çok iyi bir müzik sisteminde müziği açıp, kulağımızı tıkamaya benziyor.

İş hayatında da durum benzer.

Dünyanın en iyi ürününü/hizmetine de sahip olsak, müşterilerimizle temasta olan noktaya (lens) ne yaptığımıza çok hakim olmayan birisini koyarsak başarılı olamayız. Çünkü hakkımızda bilinmesini istediklerimiz, bırakmak istediğimiz intiba, bizim istediğimiz şekilde değil, müşterilerle temasta olanların paylaştığı kadar (öndeki filtrenin geçirdiği şekilde) paylaşılır.

Farketing e-posta listesine kayıt olun

Farketing yazılarından haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

E-postanızı kimseyle paylaşmam ve asla 'spam' yapmam.