Sanatla sıradanın birleşimi


  • Share on Pinterest

Sanat ve sıradan ürünleri birleştirme fikri bana hep enteresan gelmiştir. Hatta birkaç ay öncesine kadar, bu tip bir projenin üzerinde çalıştım. Projeyi başka öncelikler nedeniyle ertelemeye karar verdik ama benzerleri yapılıyor. Dünyanın her yerinde.

Tokyo Bike, sıradan bisikletlerin (kalitesiz değil) üzerlerini özel olarak tasarlayarak satıyor. Bisiklet değil, bir sanat eseri sahibi oluyorsunuz, başkasında olmayan bir sanat eseri.

Sanat eseri veya bir bakış açısıyla, eşsiz şeylere sahip olmak, paha biçilemez. Bir resmin fiyatı yüz Lira da olabilir, bir milyon Lira da. Arz, talep. Arz bir veya limitli adet olduğu için de talepten bağımsız olarak fiyatı herhangi bir noktada olabilir.

Girişimci olarak düşünmemiz gereken, sanat, tasarımla hangi sıradan ürünü birleştirelim ki,   1 birime üretebildiğimiz şey, 1000 birim fiyata satabilelim.

Pahalı ürün yoktur, arz talep vardır.

Dediğim gibi benim bir gün hayata geçireceğim, ön hazırlıkları tamamlanmış bir fikrim var, aynı Tokyo Bikes’ın yaptığına benzer bir fikir. Peki sizce başka neler yapılabilir?

 

Farketing e-posta listesine kayıt olun

Farketing yazılarından haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

E-postanızı kimseyle paylaşmam ve asla 'spam' yapmam.