Taner Özdeş, bir satışçı


  • Share on Pinterest

1_aboutus_10
6,7 ay önce Taner Özdeş isimli birisiyle tanıştım. Birçok şeyden bahsetti, “Satışın 10 altın kuralı” isimli kitabını hediye etti ve kısa sürede birçok şey anlattı. Sonradan arada sırada bana mesaj attı. Bazı konularda fikirlerimi sordu. Samimiyetini ve pozitif enerjisini göstermeye devam etti.

Geçenlerde bir yazıma gelen yorumlardaki sorunun cevabını, davranışlarıyla, hissettirdiği pozitif enerjiyle verdi bir ölçüde. Şöyle diyordu birisi bir yorumda, “Ne söylediğiniz mi mühim olan, nasıl söylediğiniz mi?” Birisini seçmek gerekiyorsa, çoğu zaman "nasıl söylediğiniz" daha önemli diyebilirim.

2 grubu kıyaslıyorum çoğu zaman, tercihim de belli:

  1. Büyük bir hata yapan ama bunu güzelce ifade edip, ilgi gösteren markalar.
     
  2. Ufak bir hata yapan ama bunu kabul etmeyip, ilgi göstermeyen markalar.

     

Taner Bey’i çok tanımıyorum ama insanların nasıl etkilendiğini bilidiği kesin (Satışçının bana göre 1 numaralı altın kuralı, insanları etkileme yeteneği): Kitabı ilgimi çekmiyor (belki sadece başlığını sevmediğimden), okumadım, okuyacağımdan da emin değilim ama sonuca bakın: Onun hakkında olumlu şeyler yazıyorum.

Not: Satışla ilgileniyorsanız, Taner Bey’in blogunu tavsiye edebilirim. Taner Özdeş kim derseniz, bu da sitesi: www.tanerozdes.com

Farketing e-posta listesine kayıt olun

Farketing yazılarından haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

E-postanızı kimseyle paylaşmam ve asla 'spam' yapmam.