Yeni projem yayında


  • Share on Pinterest

Sonunda projem markapon.com yayında ve ben yeniden yazmaya, fikirlerimi paylaşmaya hazırım. Anlatmak istediğim çok şey var aslında bu dönemde öğrendiğim, faydalı olduğunu düşündüğüm. Ama önce Markapon:

Markapon.com, şehre özel ayrıcalıklar sunan bir site. Çeşitli mekanlarda servislerde %50 ve üzerinde indirimler sunuyor. Bir çoğunuz duymuş olabilir zaten, şimdiden hergün yüz binlerce insan girip bakıyor. Tanıtımlar sağ olsun.

Markapon tanıtımına döndürmeden (çok meyilliyim bu aralar)  iş fikri üzerine düşünmekte fayda var. Pazarlamacıların ve girişimcilerin kesinlikle üzerine düşünmeleri gereken bir konsept bu çünkü:

Konsept:
Bir şey satın alırken, 10 adet alacağım dediğinizde veya bir mekana 100 kişi  geliyoruz dediğinizde, nasıl satıcılar/işletmeciler indirim yapmayı kabul ediyorsa, markapon.com fikri de bunu sağlıyor.

İş yerine, “ben seni yüzbinlerce insana tanıtacağım diyoruz” , müşteriye “sana güzel mekanlardan, etkinliklerden %50 indirim sağlayacağız” diyoruz, biz de arada satış üzerinden para kazanıyoruz. Herkesin kazandığı bir model.

İnsanları bir araya topla, indirimli bir alışveriş için = toplamda satıcının da kar ettiği bir iş modeli.

Başka ne tür işlerde uygulanabilir acaba?

Farketing e-posta listesine kayıt olun

Farketing yazılarından haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

E-postanızı kimseyle paylaşmam ve asla 'spam' yapmam.