Buzla.com problemi ve özür


  • Share on Pinterest

Buzla.com, üzerinde çalıştığım proje, ile ilgili olarak yeniliklere hazırlanırken, şu anda hayatta olan sistemde bir sorun yaşadık: Mesaj listemizdeki herkes (sanırım) mesaj kutusunda buzla.com’dan gelmiş 100’lerce ‘spam’ mesajı buldu. Sistem mi sapıttı, birisi mi yaptı, henüz bilmiyorum fakat buzla üyelerini acayip rahatsız ettiğimiz kesin.

Olayın neden olduğunu anlamaya çalışıp, şehir dışındaki programcımızla ufak bir iki önlem almaya çalışırken saatler geçti ve 10 kadar üyemizden mesaj aldım. Bunlardan birisi çok sert ve netti. Özetle, bu kadar saçma bir şey oluyor ve kimse bir özür mesajı bile atmıyor, açıklama yapmıyor, silin üyeliğimi diyordu. Konuşmayan bir çok üyenin de benzer hissettiğine eminim.

Sorunu çözmeye çalışırken, yapmam gereken en önemli şeyi atlamıştım. İnsanları zamanında bilgilendirmedim. Pazarlama 101. Gerektiği zamanda gerekli iletişim. Ayıp bana.

[Kendime not]: Sorunu nasıl çözdüğüm, sorunu ne zaman çözdüğümden daha önemli.

[Bu mesajları alanlara]: Mesaj kutunuzdaki anlamsız mesajlarla sizi rahatsız ettiğimiz ve sorun hakkında zamanında bilgilendirme yapmadığımız için özür dilerim.

Farketing e-posta listesine kayıt olun

Farketing yazılarından haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

E-postanızı kimseyle paylaşmam ve asla 'spam' yapmam.