Digiturk’e fırsat


  • Share on Pinterest

Digiturk hemen hemen hedeflediği pazara sahip. Belirli bir gelir düzeyinde belirli bir kitleye ulaşmış durumda. Maçların yayın hakkını da elinde tutarak, başka bir segmente de rahatlıkla hizmet edebiliyor. Peki, daha fazla büyümek ve karı arttırmak için şimdi neler yapması gerekiyor?

Pazarlama penceresinden baktığımda, ‘cross selling’ ile servisleri genişletip, yeni kar merkezleri oluşturmak en mantıklı opsiyon gibi görünüyor. Aşağıda anlattığım iş alanı Digiturk için iyi bir ‘cross selling’ mecrası gibi görünüyor:

Belirli bir miktar yatırım yapıp, Tivo‘nun yaptığını yapmak, Digiturk’e çok iyi bir gelir kaynağı ve şu anda elde ettiği geliri de uzun vadede korumada çok iyi bir kaynak olabilir.

Tivo temel olarak, istediğiniz yayını istediğiniz zaman izleyebilmenizi sağlıyor. Bir aparat vasıtasıyla, 140 saatlik yayını kaydedebiliyor ve bunları istediğiniz zaman izleyebiliyorsunuz. Böylelikle bir yayını izlemek için yayın saatine bağlı kalınmıyor, izlenen programda reklam, haber gibi bölünmeler olmuyor, canlı yayın bir maçta geri gelip istenilen kareler tekrar izlenebiliyor…

Reklam verenler bu konu hakkında ne düşünür bilemem ama Digiturk sahiplerinin böyle bir ürünü hiç bırakmak istemeyecekleri kesin.

Farketing e-posta listesine kayıt olun

Farketing yazılarından haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

E-postanızı kimseyle paylaşmam ve asla 'spam' yapmam.