konsept tasarımı


  • Share on Pinterest

Crowne Plaza otel zincirleri, www.crowneplaza.com uyuma konsepti üzerine çalışıp, yeni bir konsept sunuyor. Sunduğu, uyumak için özel olarak geliştirilmiş rahat yataklar, garantili uyandırma servisi, sessiz bir kat tahsisi, uyumak için rahatlatıcı müzik CD’leri ve özel kremler. Genel olarak baktığınızda, son bir iki maddeyi saymazsak, tüm oteller benzer servisleri zaten sağlıyor fakat bunları bir arada sunup bir konseptle ilişkilendirmek, Crowne Plaza’nın yeni bir segment yaratıp, bu segmentin ihtiyaçın gideren firma olarak konumlanmasını sağlıyor. (en azından bunu hedefliyor)

Türkiye’den benzer bir örnek: Simitçi’ler. Normalde, her pastanede bulabileceğiniz simiti ve benzer ürünleri “simitçi” adı altında toplayıp satışını yapmak, yeni konsept geliştirme üzerine iyi bir örnek. Simit yemek istiyorsanız artık nereye gidersiniz?

Konseptlerin fark yaratmada pozitif ektilerinin olduğunu kabul edersek, sorulması gereken şu: Kendi işimi bir konseptle birlikte yeniden tanımlayıp, bir fark yaratabilir miyim?

Farketing e-posta listesine kayıt olun

Farketing yazılarından haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

E-postanızı kimseyle paylaşmam ve asla 'spam' yapmam.