Daha aza daha fazlası


  • Share on Pinterest

Eldekini sürekli iyileştirmeye çalışmak. Pili daha çok dayanan telefon, daha fazla renk çeşidi, daha az benzin harcayan araba, …
Zaman_1
Gerçekten de, biz, müşteriler bunu bekliyoruz: Daha fazla özellik için daha fazla ödemek istemiyoruz. Doğal olarak firmalar da, daha çoğu için daha az almak istemiyorlar.

Yandaki grafik birebir rekabetin olduğu ortamda müşterilerin ne beklediğini gösteriyor. Bu grafiği anlamak için yapmanız gereken tek şey, bir kaç ‘focus’ grup çalışmasına katılmak. Bu handikaptan çıkmanın tek yolu yeni bir değer üretebilmek.

Daha fazla kişiye yazlık ev satmak için, daha iyi inşaat/mütahit anlaşmaları yapıp evi daha ucuza bitirmek, karlılık anlamımda mantıklı olabilir. Fakat yaptığınız evleri almak isteyip de gücü yetmeyen daha büyük bir kesime ulaşmak daha akıllıca olabilir. Peki bu nasıl yapılabilir?

Şüphesiz daha iyi anlaşmalarla değil. Şimdiye kadar bulunmuş çözümlerden birisi, Devremülk modeli. Evi bir yerine 10 farklı kişiye sat. Eski olmasına rağmen fark yaratan bir yaklaşım.

Farketing e-posta listesine kayıt olun

Farketing yazılarından haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

E-postanızı kimseyle paylaşmam ve asla 'spam' yapmam.