Projeksiyon kimin umrunda


  • Share on Pinterest

Sunum yaparken, bazen projeksiyon makinası doğru renk vermez. Bazen koymayı planladığınız bir bilgi eksiktir. Bazen…

Bazı şeyler planladığımız veya istediğimiz gibi gerçekleşmez. Bu bir sunum da, kendinizle ilgili de bir durum olabilir.

Mühim olan, bu tip problemlerin aslında sadece bizimle ilgili olduğudur. İzleyenlerin, projeksiyon makinasının çalışmaması veya son haftalarda aldığınız 3 kilo umrunda bile değildir. İlgilendikleri bizim anlattıklarımız, anlatacaklarımızdır.

Anlattığımız, projeksiyon makinasının problemli olduğu veya aldığımız kilolar ise, bunu ve huzursuzluğumu da tabi ki dinleyeceklerdir. Öte yandan, aldırmazsak, çoğu kez farkına bile varmayacaklardır. Örneğin, sunumu bilgisayarınızdan gösterebilir veya kendiniz anlatabilirsiniz. Kimse çalışmayan bir projeksiyon makinası için sizi suçlamayacaktır. Siz, kendinizi suçlamadığınız sürece.

[Farketing notu]: Karşınızdakinin yapabileceği bir şey yokken, problem ve eksiklerinizi insanlarla paylaşmak dürüstlük veya samimiyet değil ancak saflık olarak nitelendirilebilir.

[Farketing önerisi]: Alternatif bir çözüm varsa, elinizde olmayan nedenlerden dolayı özür dilemeyin. Özür dilemek, sizi sorumlu kılar, üstelik siz söyleyene kadar kimsenin umrunda olmayan bir konu için.

Farketing e-posta listesine kayıt olun

Farketing yazılarından haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

E-postanızı kimseyle paylaşmam ve asla 'spam' yapmam.