Satış teknikleri nereye kadar?


  • Share on Pinterest

Satış teknikleri eğitimi aldıysanız şunlarlı bilirsiniz: Kollarını bağlama, müşterinin karşısına değil yanına otur, çeşitli onaylatıcı cümlelerle ilerle, … bilmediğim ve hatırlmadığım çok farklı yöntemler.

Bunlar pazarlıklarda muhakkak bir ölçüde faydalılar. Fakat, profosyonel alıcı ve satıcıların olduğu ortamdaki etkisini tartmak lazım:

Yaptığınız her taktiksel hareket, karşı tarafın bir o kadar gardını almasına neden olacaktır. Masada alıcının karşında oturmayışınızın bilinçli olduğu anlaşıldığı takdirde başarınıza nasıl bir etkisi olabilir?

Eğer gerçekten başarılı olmak istiyorsanız, satış tekniklerinden daha fazlasına ihtiyacınız var. Aynı şey ürünlerin pazarlaması için de geçerli, pazardaki bilinçsiz bir kitleyi kandırabilirsiniz fakat bilinçli kitle niyetinizi kısa zamanda farkedecektir. Bu zamanla diğer büyük kitlenizi de kaybetmeniz anlamına gelir.

İndirim yapmışlar, kesin bunun altında gizli bir maliyet vardır.

[Farketing notu]: Satış ve pazarlama teknikleri sadece kayda değer bir ürününüz/servisiniz olduğunda işe yarar. Çünkü her zaman bu teknikleri farkedecek bir kitle olacaktır.

Farketing e-posta listesine kayıt olun

Farketing yazılarından haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

E-postanızı kimseyle paylaşmam ve asla 'spam' yapmam.