Sports International


  • Share on Pinterest

Uzun süredir, “Sports International” diye bir spor klübüne gidiyorum. Şişli’nin ortasında, yüzme havuzu ve güneşlenmek için büyük, çimen bir bahçesiyle, yaz aylarında güneşlenmek ve havuza girmek için gidilebilecek güzel bir mekan. Öte yandan, işletmeciler spor salonunun yeteri kadar üyesi olduğundan olacak, bu güzel mekanı fark yaratan bir yere dönüştürmeyi becerememişler.

Oysa sıradan bir havuz ve bahçe yerine, çok büyük bir masraf yapmadan, üyelerin hiç çıkmak istemeyeceği ve dolayısıyla bolca para harcayacakları (yemek, içki) bir yer haline getirebilirler. Tek yapmaları gereken ise, etraflarındaki iyi örneklere bakmak. Örnek: Burc Beach. İyi bir müzik sistemi, iyi müzikler, şezlong yerine daha rahat, daha ‘trendy’ minderler ve iyi bir servis.

Unutmamalıyız ki, standart ürünler, servisler ancak ihtiyaçları giderir, fakat sadece fark yaratan ürünler, servisler tercih edilir. Siz nereye gitmek istersiniz, sıkıcı, müziksiz bir havuza mı, yoksa müzik çalan, size sosyal bir şeyler yaptığınızı hissettiren bir ortama mı?

Farketing e-posta listesine kayıt olun

Farketing yazılarından haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

E-postanızı kimseyle paylaşmam ve asla 'spam' yapmam.